Автор Тема: Чесън и ябълков оцет  (Прочетена 9527 пъти)

Даката

• Администратор
  • Публикации: 754
Re: 4есан и ябалков оцет
« Отговор #15 -: 24. декември. 2012г. 13:32 »
Да кажа и аз, как практикувам:Скилидка чесън/задължително български!/ леко смачкана престоява 12 часа в 1 л.вода.Броя на скилидките се определя от количеството вода/1 скилидка на 1 л. вода/, което изпиват гълъбите за едно денонощие, смачкват се и се поставят в този 1 л. вода.След, като престоят 12 часа се смесват с останалото необходимо количество вода.Давам 1 път седмично.Оцета/задължително ябълков/ го давам 2 пъти седмично.1 с.л./5 -8 мл./ на 1 л. вода/не хлорирана/. Най хубавия ябълков оцет ми ги доставят от с.Мало Конаре, но не знам точно от какъв цех!
http://www.youtube.com/watch?v=n7rJNy6qlI4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dwkmy4wf_as

Жорка , има ли вероятност от предозирането на чесана да повлияе зле на гълъбите ?
Да се свият и тн. ?

jkrlv

• **
  • Публикации: 294
Re: 4есан и ябалков оцет
« Отговор #16 -: 24. декември. 2012г. 13:40 »
Да кажа и аз, как практикувам:Скилидка чесън/задължително български!/ леко смачкана престоява 12 часа в 1 л.вода.Броя на скилидките се определя от количеството вода/1 скилидка на 1 л. вода/, което изпиват гълъбите за едно денонощие, смачкват се и се поставят в този 1 л. вода.След, като престоят 12 часа се смесват с останалото необходимо количество вода.Давам 1 път седмично.Оцета/задължително ябълков/ го давам 2 пъти седмично.1 с.л./5 -8 мл./ на 1 л. вода/не хлорирана/. Най хубавия ябълков оцет ми ги доставят от с.Мало Конаре, но не знам точно от какъв цех!
http://www.youtube.com/watch?v=n7rJNy6qlI4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=dwkmy4wf_as

Жорка , има ли вероятност от предозирането на чесана да повлияе зле на гълъбите ?
Да се свият и тн. ?
Дака, не ми се вярва, но мисля че ежедневното му даване не е препоръчително!  :-\

Пецата-Маноле

• Публикации: 1463
Re: Чесън и ябълков оцет
« Отговор #17 -: 27. декември. 2012г. 07:13 »
Някой можели да преведе на муджихидина приказките  :-\

j-kanev-s.Radinovo

• *
  • Публикации: 50
« Отговор #18 -: 27. декември. 2012г. 08:30 »
наскоро им давах оцет и 4есан-1ск.на 1л. вода и 5мл. оцет на 1л. вода.на 2 ден 20-30 процета от гълъбите запо4наха да поврьщат а са здрави.пове4е мисля да не давам >:( >:(

pepi-65

• *
  • Публикации: 109
« Отговор #19 -: 27. декември. 2012г. 12:28 »
колега 2/1 не е ли много силно???

Doncho_Domlyan

• Публикации: 780
« Отговор #20 -: 28. декември. 2012г. 16:41 »
верно ли че може да се дава кола във водата  ;D ::)
    Рангеле хубаво е,вода и захар може и вода с мед- гълъбите имат нужда и от сладкото както и от кисело като оцеда.
По добре корем от бира от колкото гърбица от работа и по добре да съм пиян от колкото да съм болен.Бива ли ааааа......

нейко 75

• Публикации: 568
« Отговор #21 -: 28. декември. 2012г. 16:45 »
аз пък им давам по 5 лева и да ходят до магазина да си взимат каквото им трябва ;D

НаНкО-Главатар

• Публикации: 661
  • големи червени пат,пат
« Отговор #22 -: 28. декември. 2012г. 16:46 »
аз пък им давам по 5 лева и да ходят до магазина да си взимат каквото им трябва ;D
  ;D ;D ;D ;D
червения цвят е цветът на шампионите

Doncho_Domlyan

• Публикации: 780
« Отговор #23 -: 28. декември. 2012г. 16:56 »
  Ти убаво викаш по 5 лева я,ама не мой ги изкараме от оримаците-па после биле се губили и не мой си намерят кимезите а ги и барабите :-[
По добре корем от бира от колкото гърбица от работа и по добре да съм пиян от колкото да съм болен.Бива ли ааааа......

нейко 75

• Публикации: 568
« Отговор #24 -: 28. декември. 2012г. 17:06 »
ай ся па и да ги мисля  ли ебалсам им мамата ;D

j-kanev-s.Radinovo

• *
  • Публикации: 50
« Отговор #25 -: 28. декември. 2012г. 17:36 »
попа знае тои знае много работи знае 8) 8) 8) 8)

илия рафаилов

• Гост
« Отговор #26 -: 24. януари. 2013г. 18:37 »
да колега аз давам белина на 2л една капачка от белината на 5,6 дни :-\

ozi

• ФГВПП
  • *
  • Публикации: 1450
« Отговор #27 -: 24. януари. 2013г. 19:09 »
 По-добре давайте калиев перманганат като дезинфектант,от белината на тези с грозните човки ще им избелеят и няма да си имате грозни гълъби ;D ;D ;D  а не дай си боже черните да се изкъпят в белината ;D ;D

Genadiew

• **
  • Публикации: 309
« Отговор #28 -: 24. януари. 2013г. 20:50 »
 ;D ;D ;D ;D   Сода  КАУСТИК  ;D ;D  ще  увили4ат 4асовете   ;D ;D ;D  поне с  3-4   отгоре  ;D ;D  ;D ;D ;D
« Последна редакция: 25. януари. 2013г. 14:47 от Genadiew »
Сивия.... ма оня с белия гръб

dorkoveca

• **
  • Публикации: 157
« Отговор #29 -: 25. януари. 2013г. 07:37 »
момци всички сте пичове ама защо го дъвчите тоя чесън и тая простотия с белината.почти всеки е влизал в аптека там ги има всички тези продукти нужни за развитието на нашите птици.чесновото олио(чесън( се дава 2-3 пъти седмично,по добре до 2,защото при предозиране наистина съм забелязял че птиците се свиват ;)